Zima w mieście 2020- Lublin

Jakie półkolonie są w ofercie w Lublinie? Jak wybrać właściwe zajęcia?

Na naszym lokalnym rynku istnieje bardzo wiele podmiotów, które organizują stacjonarny wypoczynek. Możemy skorzystać z oferty szkół językowych, klubów sportowych czy muzycznych. Jakie kryteria przyjąć przy wyborze półkolonii?

 

Czym się interesuje Twoje dziecko?

Z racji zróżnicowanej oferty każde dziecko powinno coś znaleźć da siebie. Jeśli wykazuje bardzo silne zainteresowanie danym tematem np. tańcem czy grą w tenisa, można spróbować półkolonii tematycznych. Bardzo ważne, żeby uświadomić dziecku, że większość dnia będzie polegała na spędzaniu wykonując tę samą czynność. Mniej ryzykowna wersja, a bardzo ciekawa to półkolonie, na których jest zróżnicowany program zajęć jak np. w Małym Geniuszu. Codziennie odbywają się warsztaty z różnych dyscyplin np. chińskiego, szachów, architektury, gry na instrumentach perkusyjnych, wystąpień publicznych, ekonomii, majsterkowania czy animacji poklatkowej. Na pewno takie rozwiązanie daje nam gwarancję, że nasze dziecko nie będzie się nudzić i po 2 dniach nie powie nam, że już nie chce wrócić.

W jakim jest wieku?

W Lublinie mamy do wyboru półkolonie dla dzieci w wieku 6-8 lat, jak i takie, gdzie rozpiętość wiekowa jest znacznie większa np. 5-13. Jeśli w domu mamy rodzeństwo, grupy bardziej zróżnicowane wiekowo pozwolą nam zapisać pociechy do jednej grupy, co ułatwi młodszemu dziecku adaptację, a nam logistykę. Są zwolennicy grup zbliżonych wiekowo, są też i tacy, którzy zachwalają metodologię Montessori. Wakacje to okazja do integracji oraz uczenia się opiekowania młodszymi, a także podpatrywania jak zachowują się starsi.

Doświadczenie organizatora i bezpieczeństwo

Ostatnim punktem, ale w sumie najważniejszym jest to czy nasze dziecko będzie bezpieczne. Pierwsza rzecz, którą rodzic powinien zrobić to sprawdzenie czy organizator zgłasza wypoczynek do Kuratorium Oświaty. Każda placówka, która jest oficjalnie zarejestrowana jest regularnie kontrolowana przez Sanepid czy Kuratorium. Dzięki temu mamy gwarancję utrzymania pewnych standardów jakości i bezpieczeństwa. Druga kwestia to zbadanie czy firma, która organizuje półkolonie ma w tym doświadczenie. Nikt z nas przecież nie chce, żeby nasze dziecko było królikiem doświadczalnym. Możemy poprosić o referencje od poprzednich klientów czy organizacji, dla których dana firma prowadziła półkolonie.

Pozostałe artykuły More From Author