Rodzaje półkolonii

Półkolonie to jedna z form wypoczynku, które odbywają się podczas ferii zimowych i wakacji letnich.

Półkolonie różnią się od kolonii i obozów tym, że stanowią formę wypoczynku dziennego. Dzieci uczestniczące w półkoloniach są przyprowadzane rano przez swoich opiekunów i odbierane popołudniu.

półkolonie artystyczne

Na rynku mamy duży wybór półkolonii.  Organizatorzy prześcigają się w pomysłach, aby przyciągnąć dzieci na wypoczynek.

Organizatorzy wypoczynku mają obowiązek zgłoszenia wypoczynku do kuratorium a także podania planu dnia. Na rynku możemy znaleźć półkolonie dostosowane do zainteresowań naszych pociech. Wśród chłopców dużą popularnością cieszą się półkolonie z Minecraftem, sportowe gdzie mogą grać np. w piłkę nożną czy też koszykówkę. 

Jeżeli Twoje dziecko przejawia zdolności artystyczne, możesz zapisać go na półkolonię o takim profilu. Na codziennych spotkaniach Twój maluch będzie rysował, malował, tworzył różnego rodzaju konstrukcje. Podczas takich zajęć dziecko rozwija swoja kreatywność i pobudza wyobraźnię. Dzięki półkolonii pozna on nowe techniki rysowania czy malowania, a także może nauczyć się tańca, śpiewu czy grania na określonym instrumencie. A to wszystko poprzez zabawę wraz z innymi rówieśnikami

Oprócz półkolonii artystycznych i sportowych, dużą popularnością cieszą się również półkolonie naukowe. W ich trakcie dzieci poznają świat nauki poprzez dobrą zabawę. Nauczyciele prezentują im różnego rodzaju eksperymenty i wszyscy wspólnie tworzą ciekawe badania. Półkolonie tego typu to sposób nie tylko na poznanie nowych koleżanek i kolegów czy efektywne spędzenie wolnego czasu, ale również poznanie praw fizyki i tym samym lepsze zrozumienie zagadnień, które pojawiają się w szkole na lekcjach.

Pozostałe artykuły More From Author